0

Grozs

Grozs ir tukšs.

Kā izvēlēties boksa cimdus?

Katra boksera ceļojums, sākot no iesācēja, kas izpilda savu pirmo sitienu, līdz pieredzējušam bokserim, kurš gatavojas cīņai par titulu, sākas ar boksa cimdu pāri. Tie nav tikai aizsargaprīkojums, tie ir boksera papildinājums, kas ietekmē boksera tehniku, spēku un drošību. Šajā rakstā aprakstītas nianses, kā izvēlēties pareizos boksa cimdus, lai nodrošinātu, ka jūsu rokas ir labi sagatavotas katram sitienam.

Izpratne par boksa cimdiem

Boksa cimdu veidi

Treniņcimdi: Boksa treniņcimdi ir kā Šveices armijas nazis, tie ir paredzēti daudzpusīgai lietošanai. Tie labi noderēs iesācējiem, kuriem ir nepieciešams pāris, kas var tikt galā ar dažādiem boksa treniņu aspektiem, sākot no sitieniem uz maisa un beidzot ar sparingiem. Līdzsvarotais polsterējuma sadalījums nodrošina gan aizsardzību, gan iespēju sajust sitienus, tāpēc tie ir ideāli piemēroti jūsu prasmju pilnveidošanai.

Sparinga cimdi: drošība ir pirmajā vietā. Šie cimdi ir smagāki nekā treniņu cimdi, un tie ir izstrādāti tā, lai aizsargātu gan to lietotāju, gan sparinga partneri. Ar pastiprinātu polsterējumu ap kulakiem tie absorbē triecienu, novēršot traumas un ļaujot veikt ilgākas un drošākas treniņu sesijas.

Sacensību cimdi: Kad katrs sitiens ir svarīgs, sacensību cimdi ir jūsu labākais palīgs. Tie ir optimizēti un vieglāki, tie ir veidoti ātrumam un precizitātei. Samazinātais polsterējums palielina sitienu ietekmi, kas ir izšķirošs faktors, lai iegūtu punktus vai panāktu nokautu sacensību laikā. Tomēr, ņemot vērā to konstrukciju, tie nav piemēroti regulāriem treniņiem vai sparingiem, jo samazinātais polsterējums palielina rokas un plaukstas locītavas traumu risku.

Cimdi maisam: Boksa cimdi maisam ir īpaši izstrādāti sitieniem pa smagajiem maisiem, dubultajiem maisiem un ātruma maisiem vai bumbieriem, un to mērķis ir pasargāt rokas no atkārtotiem triecieniem. Modernās versijas apvieno pietiekamu polsterējumu, lai absorbētu triecienus, ar ciešu piegulumu, kas atbalsta plaukstas locītavu, samazinot traumu risku individuālo treniņu laikā. Tie ir būtisks rīks cīnītājiem, kas koncentrējas uz sitiena jaudas un ātruma uzlabošanu.

Boksa cimdu anatomija

Polsterējums: Boksera cimdu būtība ir to polsterējums. Kvalitatīviem cimdiem ir daudzslāņu putas, kas spēj absorbēt un sadalīt spēku, aizsargājot jūsu rokas un pretinieka ķermeni. Polsterējuma veids un izvietojums atšķiras atkarībā no cimda mērķa. Piemēram, maisa cimdiem ir blīvs polsterējums pie kunkuļiem, lai tie izturētu triecienu pret maisu, savukārt sparinga cimdiem ir vienmērīgi izklāts polsterējums, lai mīkstinātu triecienus treniņcīņu laikā.

Materiāls: Boksera cimdu ilgmūžību un komfortu lielā mērā nosaka to materiāls. Ādas cimdi, jo īpaši tie, kas izgatavoti no īstas govs vai kazas ādas, ir iecienīti, jo tie ir izturīgi un laika gaitā pielāgojas valkātāja rokai, nodrošinot individuālu piegulumu. Savukārt sintētiskie materiāli ir lētāka alternatīva, kuras priekšrocība ir vieglāk tīrāms un kopjams materiāls, lai gan tie var nepiedāvāt tādu pašu gaisa caurlaidības vai izturības līmeni kā āda.

Atbalsts plaukstas locītavai: Labs boksa cimds ne tikai aizsargā roku, bet arī atbalsta plaukstu. Plaukstas locītavas traumas boksā ir bieži sastopamas, tāpēc stingrs plaukstas balsts ir obligāta prasība. Cimdi ir vai nu ar šņoru dizainu, kas nodrošina pielāgojamu, cieši piegulošu sajūtu, kas ideāli piemērota sacensībām, vai ar Velcro stiprinājumu, kas nodrošina ērtumu un pietiekamu atbalstu treniņiem un sparingiem. Izvēle starp abiem veidiem bieži vien ir atkarīga no sportista personīgajām vēlmēm un boksera disciplīnas īpašajām prasībām.

Kad runa ir par boksa cimdiem, materiāls nav tikai estētikas jautājums, tas tieši ietekmē cimdu izturību, komfortu un sniegumu. Divas galvenās kategorijas ir āda un sintētiskie materiāli, un katram no tiem piemīt unikālas īpašības.

Ādas cimdi: Tradicionālo boksa cimdu izvēle – āda, īpaši īsta govs vai kazas āda, ir slavena ar savu izturību un spēju labi novecot. Ādas cimdi laika gaitā kļūst ērtāki, jo tie pielāgojas lietotāja rokas formai. Tie nodrošina izcilu sajūtu, un tos parasti izvēlas pieredzējuši bokseri un profesionāļi, jo tie ir ilgmūžīgi un spēj izturēt smagus treniņus. Galvenais trūkums ir augstāka cena un nepieciešamība regulāri veikt apkopi, lai saglabātu ādas elastību un novērstu tās izžūšanu vai plaisāšanu.

Sintētiskie cimdi: Sintētiskie cimdi, kas izgatavoti no tādiem materiāliem kā PU (poliuretāns) vai PVC, ir pieejamāka ādas alternatīva. Tos ir vieglāk tīrīt un kopt, bieži vien to virsmas ir izturīgas pret mitrumu un ātri noslaucāmas. Lai gan sintētisko cimdu kvalitāte un izturība ir ievērojami uzlabojusies, tie parasti nepiedāvā tādu pašu gaisa caurlaidību vai komfortu kā ādas cimdi. Tie ir lieliska izvēle iesācējiem vai tiem, kas meklē budžeta ziņā draudzīgu izvēli ikdienas treniņiem.

Izmērs un atbilstība

Lai nodrošinātu komfortu, sniegumu un aizsardzību, ir svarīgi izvēlēties cimdu pareizo izmēru. Boksera cimdu izmēri parasti tiek noteikti pēc svara, ko mēra uncēs (oz). Cimdu svars ietekmē ne tikai aizsardzības līmeni, bet arī paredzēto lietojumu..

Kā izmērīt roku boksa cimdiem: lai atrastu sev piemērotāko izmēru, izmēriet rokas apkārtmēru tieši zem pirkstu locītavām, neskaitot īkšķi. Šis mērījums collās var sniegt jums sākumpunktu. Tomēr labākais veids, kā pārliecināties, ka cimdi ir pareizi piemēroti, ir izmēģināt cimdus ar saitēm, jo roku saites palielina apjomu.

Boksa cimdu svars: cimdu svars ir no 8 uncēm līdz 20 uncēm. Pieaugušajiem iesācējiem visbiežāk 12 oz ir sākuma punkts, bet sparinga cīņās ieteicams izmantot smagākus cimdus, lai nodrošinātu abu cīkstoņu drošību.

 • Treniņiem un vispārējai lietošanai: 12-16 oz
 • Sparingam: 14-18 oz
 • Sacensības: 8-10 oz (reglamentē sacensību noteikumi).
 • Boksa maisam: 10-12 oz

Pareiza izmēra nozīme: Cimds, kas labi derēs, pasargās jūsu rokas un plaukstas locītavu no traumām. Cimdam jābūt cieši pieguļošam, bet ne pārāk stingram, nodrošinot rokas un pirkstu kustību. Pareizs izmērs arī novērš cimda kustību uz rokas, kas var izraisīt tulznas vai diskomfortu ilgstošu treniņu laikā.

Īpašības, kas jāņem vērā

Izvēloties boksa cimdus, vairākas funkcijas var uzlabot jūsu treniņu pieredzi, aizsargāt jūsu rokas un nodrošināt cimdu ilgmūžību.

Rokas locītavas atbalsts un stiprinājuma sistēmas: Labs plaukstas atbalsts ir būtisks, lai novērstu traumas. Meklējiet cimdus ar drošu aizdares sistēmu, piemēram, Velcro siksnas ērtībai vai šņores ērtākai pielāgošanai. Dažiem mūsdienīgiem cimdiem ir dubultas siksnas vai Velcro un elastīgas kombinācija, kas nodrošina papildu stabilitāti.

Ventilācija un sviedru novadīšana: Cimdi ar tīklveida paneļiem vai perforācijām svarīgākajās vietās var uzlabot gaisa plūsmu, padarot rokas vēsākas un samazinot sviedru uzkrāšanos. Šī funkcija ne tikai padara cimdus ērtākus, bet arī palīdz novērst baktēriju un smakas veidošanos.

Polsterējuma sadalījums un trieciena absorbcija: Polsterējuma izvietojums ir ļoti svarīgs, jo īpaši sparinga cimdiem, kur partnera aizsardzība ir tikpat svarīga kā sevis aizsardzība. Meklējiet cimdus ar vienmērīgu, pietiekamu polsterējumu ap kauliem un plaukstas aizmugurē. Augstas kvalitātes putu vai želejas polsterējums var efektīvāk absorbēt triecienu, samazinot roku noguruma un traumu risku.

Jūsu izvēlētajam boksa cimdu veidam jābūt atbilstošam jūsu galvenajām boksa aktivitātēm. Katrs cimdu veids ir izstrādāts, ņemot vērā konkrētus mērķus, sākot ar treniņiem un sparingu un beidzot ar sacensībām un treniņu ar maisu.

Treniņu un sparinga cimdi

Tiem, kuri daudz laika pavada trenažieru zālē, sitot pa maisiem vai sparingojot ar partneriem, ir ļoti svarīgi, lai būtu cimdu pāris, kas nodrošina līdzsvarotu aizsardzību, komfortu un daudzpusību. Treniņu cimdi ir paredzēti dažādiem boksa treniņiem, tāpēc tie ir lielisks ieguldījums gan iesācējiem, gan veterāniem. Savukārt sparinga cimdi ir īpaši izstrādāti, lai aizsargātu gan jūs, gan jūsu sparingpartneri. Tiem parasti ir vairāk polsterējuma, jo īpaši ap kauliem, lai absorbētu sitienus un samazinātu traumu risku.

Cimdi maisam

Kad koncentrējaties uz treniņiem ar smago maisu, ātruma maisu vai bumbieri, ir jāizvēlās boksa cimdi, kuri paredzēti maisam. Šie cimdi ir veidoti ar mazāku polsterējumu plaukstu zonā, bet ar lielāku polsterējumu ap kaula kaula skriemeļiem, lai pasargātu jūsu rokas no atkārtota trieciena ar maisiem. Maisa cimdi var palīdzēt uzlabot sitienu spēku un ātrumu, neapdraudot plaukstu un plaukstu locītavu drošību.

Sacensību cimdi

Sacensību dalībniekiem ir nepieciešami cimdi, kas atbilst boksa asociācijas noteikumiem, bieži vien vieglāki un ar mazāku polsterējumu, lai maksimāli palielinātu sitienu ietekmi. Šie cimdi nav piemēroti treniņiem vai sparingam, jo tiem ir mazāka aizsardzība. Ir svarīgi izvēlēties sacensību cimdus, kas labi pieguļ, nodrošina pietiekamu plaukstas atbalstu un atbilst jūsu sacensību kategorijas prasībām.

Kopšana un aprūpe

Pareiza kopšana un apkope var ievērojami pagarināt boksa cimdu kalpošanas laiku un saglabāt to sniegumu.

Tīrīšanas un žāvēšanas metodes

Pēc katras lietošanas reizes noslaukiet cimdus no iekšpuses un ārpuses ar mīkstu, mitru drānu, lai notīrītu sviedrus, asinis vai citu mitrumu. Izvairieties no spēcīgiem mazgāšanas līdzekļiem, kas var sabojāt materiālu. Ādas cimdiem ik pēc dažiem mēnešiem izmantojiet ādas kondicionieri, lai saglabātu materiāla elastību.

Starp cimdu lietošanas reizēm ļaujiet tiem pilnīgi izžūt labi vēdināmā vietā, bet izvairieties no tiešiem saules stariem vai karstuma avotiem, kas var deformēt materiālu un polsterējumu. “Glove dogs” vai dezodorantu izmantošana var palīdzēt absorbēt mitrumu un novērst smakas uzkrāšanos.

Padomi par boksa cimdu ilgmūžību

Cimdus uzglabājiet vēsā, sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem. Ja cimdiem ir Velcro siksna, aiztaisiet to, kad cimdi netiek lietoti, lai novērstu Velcro aizķeršanos un cimdu materiāla bojāšanu. Regulāri pārbaudiet, vai nav nodiluma pazīmju, jo īpaši tādās vietās, kas pakļautas lielai slodzei, piemēram, polsterējums un šuves, lai noteiktu, kad ir pienācis laiks tos nomainīt.

Kad jāmaina cimdi?

Ja pamanāt ievērojamu polsterējuma nodilumu, materiāla plīsumus vai pastāvīgu nepatīkamu aromātu, kas nepazūd pēc tīrīšanas, apsveriet cimdu nomaiņu. Nolietotu cimdu lietošana var palielināt traumu risku un negatīvi ietekmēt jūsu treniņus.

Populāri zīmoli

Boksa cimdu tirgū izceļas vairāki zīmoli, no kuriem katrs piedāvā modeļus, kas atbilst dažādām vajadzībām un vēlmēm.

 • KING: slaveni ar izturīgu konstrukciju un dizainu, kas piemērots dažādiem cīnītājiem.
 • RIVAL: pazīstami ar moderniem dizainu risinājumiem, kas uzsver drošību, komfortu un sniegumu.
 • ROYAL: izceļas ar inovatīvām funkcijām, kas pielāgotas optimālai cīņas pieredzei.
 • TOP TEN: atzīti par izturību un izcilu meistarību.
 • TWINS: iecienīti augstas kvalitātes ādas cimdi un tradicionāls dizains.
 • VENUM: piedāvā plašu iespēju klāstu, kas pazīstami ar daudzpusību un izturību.

Izvēloties zīmolu, ņemiet vērā tādus faktorus kā jūsu budžets, paredzētais lietojums, materiālu izvēle un lietotāju atsauksmes, lai atrastu savām vajadzībām vispiemērotāko.

Biežāk pieļautās kļūdas, no kurām jāizvairās

 • Izmēra un komforta ingnorēšana: Nekādā gadījumā neļaujieties kompromisiem attiecībā uz izmēru cenas vai estētikas dēļ. Nepiemēroti cimdi var izraisīt traumas un kavēt jūsu sniegumu.
 • Cimdu mērķa neievērošana: nepareiza cimdu veida izmantošana konkrētām treniņu aktivitātēm var izraisīt to ātrāku nolietošanos un nenodrošināt nepieciešamo aizsardzību vai funkcionalitāti.
 • Uzturēšanas ignorēšana: Regulāra tīrīšana un pareiza uzglabāšana ir ļoti svarīga, lai pagarinātu cimdu kalpošanas laiku un saglabātu to efektivitāti.

Secinājumi

Pareizo boksa cimdu izvēle ir ļoti svarīgs lēmums, kas ietekmē treniņu efektivitāti, komfortu un drošību. Apsverot aplūkotos faktorus, sākot no cimdu veida un materiāliem līdz pat izmēram, funkcijām un kopšanai, jūs varat izvēlēties cimdu pāri, kas atbilst jūsu vajadzībām un atbalsta jūsu boksa gaitas.

FAQ

Cik bieži jāmaina boksa cimdi?
Tas ir atkarīgs no tā, cik bieži trenējaties un kāda ir jūsu cimdu kvalitāte. Regulāras lietošanas gadījumā tos vajadzētu mainīt vidēji ik pēc 6 līdz 12 mēnešiem.

Vai es varu izmantot vienus un tos pašus cimdus treniņiem ar maisu un sparingu?
Lai gan varat izmantot treniņa cimdus abām aktivitātēm, labāk ir izmantot īpašus cimdus katrai no tām, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību un efektivitāti.

Kā es varu novērst cimdu smirdēšanu?
Regulāra tīrīšana, pareiza žāvēšana un cimdu dezodorantu lietošana var palīdzēt novērst smaku uzkrāšanos jūsu boksa cimdos.

Komentāri

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *